×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» اخبار » تازه ترین آمار فاجعه منا

تاریخ انتشار : 2015/09/29 - 13:41

 کد خبر: 1682
 909 بازدید

تازه ترین آمار فاجعه منا

سعید رییس سازمان حج و زیارت امروز(سه شنبه) گفت: براساس آمارهای پالایش شده، تاکنون 227 زائر ایرانی در فاجعه منا کشته شده اند. اوحدی با اشاره به اینکه  27 زائر نیز مجروح و 247 تن همچنان مفقود هستند، تاکید کرد: بر اساس آخرین آمار موجود، نام غلامحسین الله وردی که تاکنون از وی با عنوان حاجی مفقود […]

تازه ترین آمار فاجعه منا

سعید رییس سازمان حج و زیارت امروز(سه شنبه) گفت: براساس آمارهای پالایش شده، تاکنون 227 زائر ایرانی در فاجعه منا کشته شده اند.

اوحدی با اشاره به اینکه  27 زائر نیز مجروح و 247 تن همچنان مفقود هستند، تاکید کرد: بر اساس آخرین آمار موجود، نام غلامحسین الله وردی که تاکنون از وی با عنوان حاجی مفقود شده یاد می شد، از فهرست مفقودان حذف شد و جز قربانیان فاجعه به شمار آمد.

به گفته اوحدی، مجروحان در بیمارستان های ایرانی و سعودی شهر مکه تحت درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به هماهنگی های به عمل آمده، طی این مدت تعدادی از مفقودان شناسایی شده اند و از سلامت کامل برخوردار هستند و به کاروان های خود بازگشته اند که اسامی آنان جزو تعداد اعلام شده نیست.

براساس برخی آمارها در فاجعه جانگداز روز پنجشنبه گذشته منا در عربستان که مصادف با روز عید قربان بود، در مجموع بیش از چهار هزار و 700 زائر کشته، مفقود و مصدوم شده اند.

امسال 64 هزار زائر ایرانی حج راهی عربستان شدند.

نخستین کاروان حجاج ایرانی روز دوشنبه از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد کشور شد.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار
ارسال دیدگاه

تبلیغات