×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» اخبار » افزایش شمار جان باختگان منا به 717 رسید | اسامی جان باختگان ایرانی | ویدئو دلخراش از حادثه منا

تاریخ انتشار : 2015/09/24 - 16:56

 کد خبر: 1616
 880 بازدید

افزایش شمار جان باختگان منا به 717 رسید | اسامی جان باختگان ایرانی | ویدئو دلخراش از حادثه منا

تعداد قربانیان حادثه منا: رسانه های عربستان سعودی در تازه ترین گزارش خود اعلام کردند که شمار قربانیان حادثه در منا به 717 کشته و 805 زخمی رسیده است. 43 نفر از جان باختگان این حادثه حجاج ایرانی هستند. اسامی جان باختگان ایرانی: مدیرکل روابط عمومی سازمان حج و زیارت تصریح کرد که تعداد قربانیان […]

افزایش شمار جان باختگان منا به 717 رسید | اسامی جان باختگان ایرانی | ویدئو دلخراش از حادثه منا

تعداد قربانیان حادثه منا:

رسانه های عربستان سعودی در تازه ترین گزارش خود اعلام کردند که شمار قربانیان حادثه در منا به 717 کشته و 805 زخمی رسیده است.

43 نفر از جان باختگان این حادثه حجاج ایرانی هستند.

اسامی جان باختگان ایرانی:

اسامی جان باختگان ایرانی

مدیرکل روابط عمومی سازمان حج و زیارت تصریح کرد که تعداد قربانیان ایرانی این حادثه به 43 نفر رسیده است که اسامی آنها به شرح زیر می باشد:

عباسعلی شکری، فرامرز غلامی، احمد اسماعیلی چاوند، ابراهیم کریم‌پور، غلامرضا غلامی، علی‌محمد یحیی‌پور، محمد خندان، عبدالله بیگلری، محمدسعید دانش‌طلب، عبدالله براهویی، قیصرعلی حیدری،  سیدمرتضی رئیس‌زاده، عبدالستار ممکن روز، اسماعیل جعفری، غلامرضا طاهری، شکرالله خشکرویی، حسین جوانی، احمد ابراهیم‌زاده، عبدالصمد جمشیدنژاد، حمید جوکار، آقامحمد کرشت، محسن غلامی، غلام‌عباس قادری،‌ احمد لطفی، علی‌اکبر فغانی، محمدعلی خلخالی، احمد کفاش، محمدحسین رمضانی‌کیا، عبدالستار رحمان‌سوری، رجبعلی جمعه‌اربانی، احمد غلامی، محمدظاهر ماروسی،‌ منصور غضنفری، فرهاد پیرزاده، علی رجبی محمدآباد، فراهم نوران، حسین فرجی، محمدابراهیم احمد‌آبادی، احمد عباسی، مصطفی موسوی، محمد چوبدار، غلامعلی شاهین، هوشنگ کردکار.

ویدئو دلخراش جدید از حادثه منا:

لطفا افراد زیر 18 سال مشاهده نکنند.

بنا بر گزارش های واصله از منا، این حادثه تلخ در خیابان 204 منا و هنگام حرکت خیل عظیمی از حجاج به سوی جمرات رخ داد؛ در حالی که رمی جمرات به صورت عادی در حال انجام بود. بستن این خیابان توسط نیروهای امنیتی باعث افزایش شمار حجاج و تراکم بیش از حد شد که در نتیجه بر اثر گرما، فشار و هجوم بیش از حد، عدۀ زیادی دچار خفگی شدند، یا زیر پا افتادند و جان دادند.

با توجه به وجود خیابان های متعدد در منطقه منا که به پل های چند طبقه جمرات منتهی می شود، ورود بیش از حد حجاج به یک خیابان مشخص و وقوع چنین حادثه ای، به خوبی نشان می دهد که مأموران پرشمار امنیتی که در مشاعر حضور چشمگیر دارند؛ و نیز مقامات مافوق آنان به هیچ وجه تصور صحیح و درستی از نحوۀ حرکت حجاج به سوی جمرات نداشته و به تعبیری، آنان را به حال خود رها کرده اند.

در این ویدیو که در خیابان 204 منا ضبط شده، تراکم و ازدحام منجر به این حادثه به تصویر در آمده است.

برای دانلود یا از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده نمایید و یا بر روی لینک راست کلیک و گزینه save link as را بزنید.

دانلود با لینک مستقیم و حجم 2.5 مگابایت : Download
منبع: العالم

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , ویژه
ارسال دیدگاه

تبلیغات